• 19 lipca 2024

Nic nie wygląda lepiej niż szeroko otwarta, świeżo utwardzona droga rozciągająca się przed tobą, ale niewiele rzeczy wygląda gorzej niż dotarcie do celu i znalezienie części tej drogi na wykończeniu pojazdu. Aby pomóc Ci naprawić ten problem, tutaj omówimy, jak usunąć smołę z samochodu.

Czym dokładnie jest smoła drogowa?

W przeciwieństwie do betonu, który jest wylewany, a następnie twardnieje, asfalt lub blacktop jest mieszaniną piasku, żwiru, może trochę zmielonych kawałków starych opon (dla zmniejszenia hałasu) i smoły, która wiąże to wszystko razem. Nakłada się ją na gorąco, a po ostygnięciu zastyga. W niektórych klimatach trwa to miesiącami. Wystarczy zapytać kogoś z Phoenix, jak bardzo podoba mu się "chip sealing" - to, co nazywają odnawianiem ulic w tym legendarnie gorącym pustynnym mieście.

Jeśli Twój dwutonowy pojazd toczy się po smole, gdy ta jeszcze stygnie, nacisk i tarcie spowodowane kołami może oderwać jej kawałki od drogi. Podobnie jak w przypadku przejeżdżania przez kałużę błota, smoła może zostać wyrzucona na boki Twojego samochodu. Jeśli obok Ciebie jedzie samochód, możesz również dostać od niego trochę smoły, a jeśli jedziesz za kimś drogą, smoła może dostać się na przód Twojego samochodu. Jeśli przejeżdżasz obok ciężkich maszyn, podczas gdy one kładą asfalt na sąsiednim pasie, prawdopodobnie znajdziesz ją na boku swojego samochodu, gdy się zatrzymasz.

smar

Co jest potrzebne do usunięcia smoły z samochodu?

Usuwanie smoły z samochodu nie jest trudnym zadaniem. Zakładając, że nie pozwolisz jej siedzieć przez kilka miesięcy, nie twardnieje tak, jak soki z drzew czy wnętrzności robaków. Jednak ze względu na ropę naftową w smole, typowe mydło do mycia samochodów nie naprawdę zrobić sztuczkę, i chcesz zrobić to zadanie bez ryzyka uszkodzenia lakieru.

Co trzeba jest dedykowany zmywacz smoły lub smoły i usuwania błędów. To rozbić ropę naftową w smole i pozwalają wytrzeć go z farby, szkła, plastiku i chromu. Następnie umyj, wypoleruj i nawoskuj, a będziesz gotowy.

Którego zmywacza powinienem użyć?

Istnieją pewne opcje na rynku, które są na bazie rozpuszczalnika i są z tego dumni. Ich zaletą jest to, że rozpuszczalnik rozpuszcza ropę naftową. Chociaż twierdzenia mogą być prawdziwe, te rozpuszczalniki same w sobie mogą pozostawić osad i sprawić, że wykończenie pojazdu będzie wyglądało tłusto i niespójnie. Z tego powodu, najlepiej jest użyć środka do usuwania smoły i błędów, który nie zawiera rozpuszczalnika.

Jak wygląda proces usuwania?

Ta część jest łatwa. Weź kilka miękkich ściereczek, środek do usuwania smoły i wiadro z czystą wodą. Rozpylić środek do usuwania smoły na ściereczkę, a następnie pracować małymi, okrężnymi ruchami. Powinieneś zobaczyć, jak smoła zaczyna schodzić na szmatkę. Odwraca go na czystą stronę dla ostatecznego wytarcia obszaru, a następnie bierze inny czysty materiał, zanurza go w czystej wodzie i wyciera obszar w dół. Jeśli chcesz śledzić się z DIY myjni samochodowej, przez wszystkich środków zrobić tak.

Więcej informacji na: http://stando.com.pl/

Top