• 19 lipca 2024

ATV zawdzięczają swoją nazwę wszechstronności. Coraz częściej lekkie i średnie prace ziemne są wykonywane za pomocą czterokołowca i odrobiny pomysłowości, zamiast uciążliwego i ekonomicznie wyczerpującego się pełnowymiarowego sprzętu przemysłowego, takiego jak ciągniki. Zima jest świetną okazją do szerszego wykorzystania ATV poprzez przekształcenie go w osobisty pług śnieżny. Ta modyfikacja wymaga zestawu pługu ATV, który jest powszechnie dostępny.

Instalacja

O montażu pługu śnieżnego na ATV można mówić tylko ogólnie, ponieważ, o ile nie jesteś inżynierem opracowującym modernizację od podstaw, będziesz chciał użyć jednego z wielu dostępnych na rynku wtórnym zestawów. Będą one wykonane specjalnie dla konkretnych modeli ATV i zaprojektowane tak, aby spełniały różne potrzeby, więc rozejrzyj się i upewnij się, że masz taki, który pasuje.

Większość zestawów zawiera dwa lub trzy główne elementy - mocowanie i pług (a czasami oddzielnie ramię pługa) - oraz cały niezbędny sprzęt montażowy i instalacyjny. Mocowanie niezmiennie mocuje się na przedniej osi lub w jej pobliżu. Niektóre modele wymagają wejścia pod spód, aby je zamontować, a niektóre mocuje się bliżej przodu. Po zainstalowaniu, pług można dodać lub usunąć w razie potrzeby.

Dzwonki i gwizdki

Po zawężeniu właściwego modelu, który jest dopasowany do Twojego ATV, oceń swoje potrzeby. Pługi są wykonane z różnych materiałów i mają różne kształty, niektóre są bardziej płaskie, aby pchać śnieg do przodu, a niektóre mają trochę więcej gałki, aby skierować śnieg na zewnątrz bez przechodzenia przez szczyt. Te ostatnie są zwykle droższe, ale działają najlepiej, jeśli masz dużo śniegu do czynienia z. Inne fajne opcjonalne dodatki zazwyczaj obejmują zdalne sterowanie, dzięki czemu pług może być podnoszony, opuszczany lub ustawiany pod kątem bez konieczności wysiadania z pojazdu w celu dokonania ręcznych regulacji.

Ostrzeżenia zimowe

Jeśli planujesz zainstalować zestaw pługu ATV tej zimy, przestrzegaj kilku prostych zasad:

1. Poznaj swój teren. Śnieg może zamaskować lub ukryć otaczające cię elementy, takie jak duże dziury lub nawet zbiorniki wodne. Ogranicz się do orania terenu, który znasz.

2. Przygotuj się. Pług powinien być montowany w Twoim quadzie tylko wtedy, gdy jest to pług 4 x 4. Jednak nadal istnieje możliwość utknięcia, więc zabierz ze sobą łańcuchy na opony.

3. Uważaj na prędkość. Zachowaj taką samą ostrożność podczas jazdy ATV po lodzie i śniegu, jak w przypadku każdego innego pojazdu w takich warunkach pogodowych. Graj bezpiecznie i nie spiesz się z robotą.

W końcu, ATV może być świetnym, łatwym i stosunkowo tanim sposobem na odśnieżanie tej zimy. Jeśli jesteś gotów poświęcić czas na badania i zainstalować zestaw pługu ATV, który działa dla Ciebie, że ładny biały koc na podjeździe może wyglądać trochę mniej zniechęcające i rzeczywiście zapewnić trochę zabawy.

Sprawdź wszystkie części do motocykli i sportów motorowych dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat zestawów pługów do pojazdów ATV, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr

Top