• 19 lipca 2024

W Stanach Zjednoczonych klimat może się znacznie różnić w zależności od miejsca o każdej porze roku. Podczas gdy duża część Stanów Zjednoczonych doświadcza stosunkowo łagodnego klimatu przez cały rok, na północy i południu mogą występować ogromne wahania temperatury, co powoduje warunki jazdy, które stawiają duże wymagania akumulatorowi Twojego samochodu. Oto kilka pomysłów na to, jak wybrać akumulator samochodowy odpowiedni dla miejsca, w którym mieszkasz.

Korba na zimno

Coś, o czym często słyszy się w odniesieniu do akumulatora samochodowego, to ampery przy rozruchu na zimno (CCA). CCA to wskaźnik używany do opisania zdolności akumulatora do uruchomienia silnika w ekstremalnie niskich temperaturach. Ocena ta jest mierzona przy temperaturze 0°F i określa, ile amperów akumulator może dostarczyć przez 30 sekund.

akumulator

Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, ta specyfikacja nie jest tak ważna przy wyborze odpowiedniego akumulatora, ale jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie temperatura w zimie może osiągnąć 0°F lub nawet niższą, wiesz aż za dobrze, co się dzieje, gdy Twój akumulator nie jest w stanie pompować amperów. W zimnym klimacie najlepszy jest akumulator o wyższym współczynniku CCA.

Na rezerwie

Producenci akumulatorów mogą również podawać pojemność rezerwową (RC). Na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się ważne, ale w gorących warunkach pogodowych zdolność akumulatora do zasilania podstawowych akcesoriów w przypadku awarii alternatora jest krytyczna.

RC jest oceniana przez ile minut akumulator może nadal pompować 25 amperów w temperaturze 80 F. W letnim upale, dodatkowe akcesoria, takie jak klimatyzacja, wentylatory, elektryczne szyby lub użycie wentylatora chłodnicy, mogą znacznie obciążyć alternator pojazdu, a w niektórych przypadkach spowodować jego awarię. W takich przypadkach posiadanie akumulatora, który jest w stanie zapewnić wystarczającą ilość energii do podtrzymania najważniejszych funkcji, może stanowić różnicę między utknięciem na poboczu drogi a dotarciem do domu lub warsztatu.

Długość życia

Zwróć uwagę na zalecenia klimatyczne producentów akumulatorów. Producenci akumulatorów spędzają niezliczone godziny na badaniach i rozwoju, testując każdą sytuację, z jaką akumulator może się zetknąć w swoim życiu. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego akumulatora, firmy wykorzystują te informacje i opracowują system symboli wskazujących, czy dany akumulator jest lepiej przystosowany do pracy w niskich czy wysokich temperaturach. Akumulatory na zimną pogodę mają zazwyczaj wyższe wartości amperów rozruchowych i rezerwy, natomiast akumulatory na gorącą pogodę mają wyższy stosunek elektrolitu do ołowiu, co zwiększa ich trwałość w upale.

Wiedza o tym, jak wybrać akumulator samochodowy, gdy zmienia się pogoda, ma kluczowe znaczenie. Makijaż, amperaż przy rozruchu na zimno i pojemność rezerwowa to czynniki, które odgrywają rolę w określeniu, który akumulator jest dla Ciebie najlepszy.

Top