• 16 czerwca 2024

Nie wszystkie akumulatory do wiertarek akumulatorowych są sobie równe. Można to wywnioskować z różnorodności cen, parametrów i poziomów mocy oferowanych przez różne narzędzia bezprzewodowe, z którymi się zetknąłeś. Próba ustalenia, który typ baterii jest najlepszy dla Twojego projektu lub potrzeb, może być myląca, więc oto krótki przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednie narzędzie dla Ciebie.

Trzy różne rodzaje akumulatorów

Istnieją trzy główne "chemie" lub typy akumulatorów dostępnych dla wiertarek akumulatorowych. Najstarsze na rynku są akumulatory niklowo-kadmowe, następnie wodorkowo-niklowe, a najnowszym z tej trójki jest litowo-jonowy. Kiedyś wybór rozwiązania opartego na niklu był najtańszym sposobem na wejście do gry w narzędzia bezprzewodowe, ale takie akumulatory są coraz trudniejsze do znalezienia. Warto zapłacić niewielką dopłatę, aby przejść na akumulatory litowo-jonowe, ponieważ nie występuje w nich ten sam "efekt pamięci", który może stopniowo zmniejszać rezerwy mocy akumulatora niklowego w wielu cyklach ładowania. Akumulator litowo-jonowy jest również znacznie lżejszy przy tej samej ilości zmagazynowanej energii, co sprawia, że wiertarka jest łatwiejsza w obsłudze.

Wybierz swoje napięcie

W rzeczywistości nie ma sensu kupować akumulatorów o większej mocy, niż jest to potrzebne do pracy, którą planujesz wykonać. Do większości okazjonalnych prac - wkręcania śrub, wiercenia w drewnie - wystarczy podstawowy akumulator 12 V.

Jeśli planujesz całodzienną pracę nad większym projektem, możesz zdecydować się na narzędzie 18-woltowe, ponieważ będzie ono działało znacznie dłużej. Narzędzia o napięciu powyżej 18 V zapewniają również większą siłę uderzenia, co może być dużym plusem przy ciężkich pracach. Należy jednak pamiętać, że akumulatory do wiertarek akumulatorowych 18 V mogą być większe, a ich ładowanie może zająć więcej czasu niż w przypadku opcji 12 V.

Nie mieszaj i nie dopasowuj

Jeśli masz już w domu narzędzie zasilane akumulatorem, przy zakupie nowego produktu staraj się trzymać tej samej marki. Akumulatory do wiertarek bezprzewodowych tego samego producenta można często wymieniać w innych narzędziach, co pomoże uniknąć zagracenia piwnicy wieloma różnymi ładowarkami. Jeśli uda Ci się zakupić rodzinę narzędzi, które wszystkie korzystają z tego samego systemu akumulatorów, ułatwisz sobie życie i realizację projektów.

Sprawdź wszystkie narzędzia i wyposażenie dostępne w NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat akumulatorów do wiertarek bezprzewodowych, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Free Stock Photos.biz.

Top